Elektromontáže, Projekce, Elektroinstalace, Revize

Jádrové vrtání

Nabízíme jádrové vrtání diamantovou technikou do průměru 500 mm. Využíváme nejmodernější vrtací soupravy HILTI. Součástí vrtání, je odsávání betonového šlemu, vyměření, nebo zachycení vrtaného materiálu.
Tento způsob vrtání, můžeme popsat jako provádění otvorů (prostupů) stavebními konstrukcemi. Vrtání lze aplikovat ve všech běžně použitých stavebních materiálech a díky bez-otřesové technologii je možné provádět vrtání i velkých průměrů bez ovlivnění statických vlastností konstrukcí.
Vrtáme beton, železobeton, kámen, cihlu, smíšené zdivo. Zaměřujeme se na čistotu.
Jádrové vrtání slouží k vytvoření prostupů stavebními konstrukcemi pro kabeláž, topení, vodu či odpad. Dále může jádrové vrtání sloužit jako sonda případně pro odběr vzorku konstrukce například k posuzování pevnosti.

Vrtání z ruky nebo se stojanem

Menší průměry lze vrtat z ruky (nedoporučujeme u železobetonu), u větších průměrů diamantových vrtacích korunek (zhruba od 100 mm) je z bezpečnostních důvodů více než rozumné použití stojanu. Vždy pokud použijeme jádrovou vrtačku se stojanem, dobře upevníme stojan k podkladu. Označíme si pozice děr pro upevnění stojanu, vyvrtáme otvory příslušným vrtákem a použijeme vhodné kotvy pro vrtání. Namontujeme stojan a zkontrolujeme jeho pevné a bezpečné usazení. Některé stojany máme pro připevnění na hladké podlahy, opatřeny vakuovým systémem upevnění, kdy není nutné do podkladu umísťovat kotvy. Tento způsob upevnění, nesmí být používán do stěn a stropů.

Chlazení při jádrovém vrtání

Chlazení při vrtání doporučujeme tam, kde je možné provádět vrtání za mokra. Chlazením se výrazně prodlužuje životnost diamantové korunky. Při použití dbáme na odpovídající množství výplachové vody. Příliš vody v tomto případě není prospěšné, jelikož zabraňuje obnažování diamantových zrn – diamantová korunka se může příliš rychle otupit. Pro dosažení nejlepších výsledků (tj. životnosti i rychlého vrtání) je vhodné, aby výplachová voda, která vystupuje z řezu, měla lehce krémovou barvu i konzistenci. Diamantová zrna vrtací korunky zůstanou v kontaktu s brusným materiálem, budou obnaženější a budou lépe vrtat.

Vrtací korunky za sucha nebo za mokra

Co je vlastně diamantová vrtací korunka? Segmenty jsou na tělo korunky připevněny buď letováním (stříbrná pájka) nebo navařeny laserem. Letované vrtací korunky mohou být použity pouze za mokra, aby vlivem tepla nedošlo k „odletování“ segmentů. Diamantová korunka s laserem navařenými segmenty může být použita i za sucha. Nicméně, vrtání za sucha se hodí pouze pro vrtání měkčích materiálů, například vrtání cihelného zdiva. Při vrtání tvrdých materiálů, například vrtání železobetonu nebo kamene, vzniká velké množství tepla a pokud se diamantový vrták nechladí vodou, může docházet k zaleštění diamantových zrn. Tvrdé materiály, tedy vrtáme vždy za mokra. Vrtání měkčích materiálů za sucha, se většinou provádí pouze při práci v choulostivém prostředí, interiérech. Pro naše vrtačky máme automatické sběrače a cirkulátory odpadní vody, aby nedocházelo k zašpinění a promáčení interiéru. Což znamená, že ani mokré vrtání umíme v pohodě zvládnout.
Při vrtání za sucha používáme středící přípravky a pro větší průměry vrtacích korunek rovněž zakotvený stojan.
Jádrové vrtání do 750 mm
Jádrové vrtáky do průměru 500 mm po 1 cm
Hloubka vrtu až 2,5 m
Vrty vodorovné, kolmé, šikmé
Vrtání kamene, cihly, betonu, armovaného betonu
Vrtání na ČISTO s odsáváním a podchytávkou
Vrtání na SUCHO
Vrtání bez kotvení do zdi
Kde vrtáme – Jičín a okolí, Jablonec nad Nisou a okolí, Hradec Králové a okolí, Liberec a okolí, Mladá Boleslav a okolí, Česká Lípa a okolí, Poděbrady a okolí, Pardubice a okolí, Praha a okolí, celá Česká republika

Ceník jádrového vrtání

Stáhnout PDF

Dia. vrtací stroj DD 150-U 230V

Všestranný diamantový vrtací systém pro ruční nebo stojanové jádrové vrtání do 160 mm (6-1/4″)
Další informace

Dia. vrtací stroj DD 350-CA BL 230V

Masivní diamantový vrtací systém s vysokofrekvenčním motorem a automatickým posuvem do vrtu pro stojanové jádrové vrtání o středních a velkých průměrech do 500 mm
Další informace

Elmonta s.r.o.

Sídlo: Labouň 42, 507 33, Jičíněves
Provozovna: Šafaříkova 277
Mladá Boleslav, 293 01
+420 731 840 808

Zákonné informace

ELMONTA s.r.o., sídlem Labouň 42, 507 33 Jičíněves
IČ: 07126590, DIČ: CZ07126590
Zápis v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, pod spisovou značkou C 41760 od 15.5. 2018
crossarrow-uparrow-rightcheckmark-circle