Jádrové vrtání – CENÍK jádrové vrtání3

Nabízíme jádrové vrtání diamantovou technikou do průměru 500 mm. Využíváme nejmodernější vrtací soupravy HILTI. Součástí vrtání, je odsávání betonového šlemu, vyměření, nebo zachycení vrtaného materiálu.

Tento způsob vrtání, můžeme popsat jako provádění otvorů (prostupů) stavebními konstrukcemi. Vrtání  lze aplikovat ve všech běžně použitých stavebních materiálech a díky bez-otřesové technologii je možné provádět vrtání i velkých průměrů bez ovlivnění statických vlastností konstrukcí.

Vrtáme beton, železobeton, kámen, cihlu, smíšené zdivo. Zaměřujeme se na čistotu.

Jádrové vrtání slouží k vytvoření prostupů stavebními konstrukcemi pro kabeláž, topení, vodu či odpad. Dále může jádrové vrtání sloužit jako sonda případně pro odběr vzorku konstrukce například k posuzování pevnosti.

Vrtání z ruky nebo se stojanem

Menší průměry lze vrtat z ruky (nedoporučujeme u železobetonu), u větších průměrů diamantových vrtacích korunek (zhruba od 100 mm) je z bezpečnostních důvodů více než rozumné použití stojanu. Vždy pokud použijeme jádrovou vrtačku se stojanem, dobře upevníme stojan k podkladu. Označíme si pozice děr pro upevnění stojanu, vyvrtáme otvory příslušným vrtákem a použijeme vhodné kotvy pro vrtání. Namontujeme stojan a zkontrolujeme jeho pevné a bezpečné usazení. Některé stojany máme pro připevnění na hladké podlahy, opatřeny vakuovým systémem upevnění, kdy není nutné do podkladu umísťovat kotvy. Tento způsob upevnění, nesmí být používán do stěn a stropů.

Chlazení při jádrovém vrtání

Chlazení při vrtání doporučujeme tam, kde je možné provádět vrtání za mokra. Chlazením se výrazně prodlužuje životnost diamantové korunky. Při použití dbáme na odpovídající množství výplachové vody. Příliš vody v tomto případě není prospěšné, jelikož zabraňuje obnažování diamantových zrn – diamantová korunka se může příliš rychle otupit. Pro dosažení nejlepších výsledků (tj. životnosti i rychlého vrtání) je vhodné, aby výplachová voda, která vystupuje z řezu, měla lehce krémovou barvu i konzistenci. Diamantová zrna vrtací korunky zůstanou v kontaktu s brusným materiálem, budou obnaženější a budou lépe vrtat.

Vrtací korunky za sucha nebo za mokra

Co je vlastně diamantová vrtací korunka? Segmenty jsou na tělo korunky připevněny buď letováním (stříbrná pájka) nebo navařeny laserem. Letované vrtací korunky mohou být použity pouze za mokra, aby vlivem tepla nedošlo k „odletování“ segmentů. Diamantová korunka s laserem navařenými segmenty může být použita i za sucha. Nicméně, vrtání za sucha se hodí pouze pro vrtání měkčích materiálů, například vrtání cihelného zdiva. Při vrtání tvrdých materiálů, například vrtání železobetonu nebo kamene, vzniká velké množství tepla a pokud se diamantový vrták nechladí vodou, může docházet k zaleštění diamantových zrn. Tvrdé materiály, tedy vrtáme vždy za mokra. Vrtání měkčích materiálů za sucha, se většinou provádí pouze při práci v choulostivém prostředí, interiérech. Pro naše vrtačky máme automatické sběrače a cirkulátory odpadní vody, aby nedocházelo k zašpinění a promáčení interiéru. Což znamená, že ani mokré vrtání umíme v pohodě zvládnout.

Při vrtání za sucha používáme středící přípravky a pro větší průměry vrtacích korunek rovněž zakotvený stojan.

  • Jádrové vrtání do 750 mm
  • Jádrové vrtáky do průměru 500 mm po 1 cm
  • Hloubka vrtu až 2,5 m
  • Vrty vodorovné, kolmé, šikmé
  • Vrtání kamene, cihly, betonu, armovaného betonu
  • Vrtání na ČISTO s odsáváním a podchytávkou
  • Vrtání na SUCHO
  • Vrtání bez kotvení do zdi
  • Kde vrtáme – Jičín a okolí, Jablonec nad Nisou a okolí, Hradec Králové a okolí, Liberec a okolí, Mladá Boleslav a okolí, Česká Lípa a okolí, Poděbrady a okolí, Pardubice a okolí, Praha a okolí, celá Česká republika