Elektromontáže, Projekce, Elektroinstalace, Revize

Zabezpečení panelových domů

Jste-li vlastníkem obytného panelového domu, jistě jste již došli k závěru, že svůj majetek musíte chránit před vniknutím cizích osob. Vhodným zabezpečením objektu snížíte počet vykradených bytů na minimum, stejně jako snížíte riziko nebezpečí poškození společných prostor vandaly. Systémů zabezpečení budov je hned několik. V následujících řádcích Vám navrhneme optimální řešení, které spočívá ve vhodné kombinaci mechanického a elektronického zabezpečení.

Nejčastější “nepříjemnosti”, které Vás mohou potkat:

vloupání do bytů
vloupání do sklepních kójí
zcizení pošty
zcizení výzbroje hydrantů
zcizení výzbroje elektrorozvadčů
zcizení svítidel
poškození interieru domu

Cesta k nápravě:

Na cestě k nápravě musíme začít jak se říká “od podlahy”. Nejdůležitější je zabezpečení mechanické. Vstupní dveře do domu by měly být opraveny tak, aby svou funkci zastávaly bezchybně. Křídla dveří k sobě musí pasovat bez vůle, dveřní dovírač musí fungovat tak, aby kdykoliv dveře dovřel. Mezi dveřními křídly nebo mezi dveřmi a zárubní nesmí být vůle, která by umožňovala pomocí nástroje (například plátek pilky na železo) posunout střelku dveřního zámku a tím dveře otevřít. Elektrický zámek ve dveřích by měl být kvalitní se seřiditelnou zakalenou západkou. Zámková vložka by měla být vyššího stupně ochrany s klíči, které lze kopírovat pouze po předložení karty (vložky EVVA, Kaltenmayer atp.). Nájemníci by měly dostat určitý počet klíčů oproti podpisu a veškeré klíče by měly podléhat přísné evidenci.
Má-li dům sklepní okénka, měla by být opatřena mřížemi. Jde-li o okénka s možností ventilace, měla by ventilační poloha být aretována v poloze, při které se zvenčí do objektu nelze dostat.

Domácí telefony:

Doplňkem systému domácích telefonů je takzvaný “přístupový systém”. Jde o elektronické zařízení, které používá k identifikaci osob miniaturní dotykové čipy nebo bezdotykové karty. Výhodou systému je bezproblémová identifikace osob procházejících objektem (zaznamenává se kdo kdy kam přišel a odešel) a snadné zablokování ztraceného čipu nebo karty (na rozdíl od ztraceného klíče je tento způsob zajištění přístupu do domu mnohem bezpečnější). Ve spojení ze stolním počítačem se ze systému stává silný monitorovací nástroj.

Kamerový systém:

Nastavbou uvedených systémů je kamerový monitorovací systém (CCTV). Pomocí kamer umístěných v objektu jsou sledována vybraná místa uvnitř nebo vně objektu. Nejčastějším umístěním kamer bývá prostor u zvonkového panelu, prostor přzemí objektu, interier výtahu atp. Signál z kamer lze zaznamenat na pomaloběžné video nebo stolní počítač a v případě potřeby lze záznam prohlédnout.

Kombinace zabezpečení = větší jistota:

Objekt, který je vhodně zabezpečen kombinací výše uvedených způsobů, je mnohem bezpečnější, než objekt nezajištěný. Při kombinaci přístupového a kamerového systému lze zjistit zcela přesně kdo co spáchal. Příkladem je třeba situace, kdy zamaskovaný člověk vejde do domu, otevře dveře pomocí čipové karty, zcizí vybavení hydrantu a odejde z budovy. Kamera sice nezaznamená jeho zamaskovaný obličej, ale zcela jistě podstatu vykonaného činu. V knize akcí přístupového systému je časový záznam o tom, kdo v konkrétní době vstoupil do objektu a z objektu odešel… Z psychologického hlediska objekt který je střežen pomocí kamer a přístupového systému odradí případného pachatele činu namířeného proti objektu. Z našich zkušeností se dopouštějí krádeží v budovách většinou sami nájemníci, jejich rodinní příslušníci nebo kamarádi. A ti všichni mohou mít identifikační kartu umožňující přístup do objektu (klasické klíče se nepoužívají). Ostatní osoby nemají šanci do objektu proniknout. Návštěvy nájemníků vstupující do objektu jsou mapovány pomocí kamer… U domů z instalovaným zařízením tohoto typu se snižuje výskyt krádeží a vandalismu minimálně o 90 %.

Co u nás můžete objednat pro dům ?

prohlídku objektu a navržení nejvhodnějšího způsobu ochrany (prohlídka a kalkulace zdarma)
opravu nebo výměnu vstupních domovních dveří
montáže dveřních dovíračů, zámků, stavěčů dveří, těsnění dveří atp.
zhotovení mříží jakéhokoliv druhu a rozměru
opravy a instalace systémů domácích telefonů a videotelefonů
opravy a instalace přístupových a kamerových systémů
opravy a instalace elektronických zabezpečovacích systémů (EZS)
přesklívání dveří a prosklených ploch bezpečnostním sklem, montáž bezpečnostních folií

Co u nás můžete objednat pro byt ?

opravy a instalace elektronických zabezpečovacích systémů (EZS)
instalace monitorovacích systémů (kamera uvnitř bytu monitoruje Váš byt a Vy pomocí internetu můžete dění v bytě sledovat
dodávka a montáže vstupních domovních bezpečnostních dveří
montáž nových dveřních zámků a rozvor

Objednávky:

Máte-li zájem o naše služby nebo provedení prohlídky Vašeho objektu za účelem vyhotovení nabídky, zavolejte na tel. +420 731 840 808 nebo emailem info@elmonta.cz

Systémy nouzového osvětlení panelových domů

Součástí elektroinstalace společných prostor panelových domů bývá i systém nouzového osvětlení budovy
Další informace

Rozdělení systému osvětlení schodiště

Panelové domy, které byly postaveny v průběhu 20. století, byly vesměs vybaveny shodným systémem osvětlení schodiště domu
Další informace

Elmonta s.r.o.

Sídlo: Labouň 42, 507 33, Jičíněves
Provozovna: Plazy 14
Mladá Boleslav, 293 01
+420 731 840 808

Zákonné informace

ELMONTA s.r.o., sídlem Labouň 42, 507 33 Jičíněves
IČ: 07126590, DIČ: CZ07126590
Zápis v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, pod spisovou značkou C 41760 od 15.5. 2018
crossarrow-rightcheckmark-circle