Elektromontáže, Projekce, Elektroinstalace, Revize

INTELIGENTNÍ ELEKTROINSTALACE

Krásný design, který zapadne do vašeho interiéru
Inteligentní systém HDL zvládne hodně, ale nikdy nemá být vidět. Důležitá je jedinečnost a osobitost interiéru. Proto všechny viditelné komponenty systému dodáváme v pestré škále barev a zpracování, aby perfektně splynuly s okolím.
Zapomeň na zastaralý systém a využij výhod inteligentní elektroinstalace. V chytrém domě je vše řízeno centrálně a bydlení dostává zcela nový rozměr. Neuděláš už ani krok navíc. Nebudou tě zdržovat nadbytečná tlačítka pro ovládání stínící techniky, osvětlení nebo topení! Chytrý dům se ovládá sám, s pomocí malé krabičky.
Inteligentní elektroinstalace přináší nové funkce, které u klasické instalace nebyly myslitelné. Některé z nich byly vyjmenovány výše. Takové funkce typicky využívají dat z Internetu, nebo jsou založeny na dálkovém ovládání, opět po Internetu, jiné vyplynou z propojení systémů, které předtím existovaly nezávisle.

Dálkové ovládání – významný přínos

Mezi zmíněnými vlastnostmi inteligentní elektroinstalace má velkou přidanou hodnotu dálkové ovládání. Za poměrně malé náklady získá uživatel a/nebo správce budovy významný přínos, pochopitelně za předpokladu že inteligentní instalace je již dána. Toho si je vědom i výrobce komponentů inteligentní instalace značky HDL. Díky rozšíření hardware HDL ve světovém měřítku k němu existuje více ovládacích systémů různorodého původu. Za prvé se nabízí komunikační aplikace s názvem HDL ON přímo od výrobce, výběr pokračuje přes systémy vyvíjené nezávislými firmami, jako je anglický Demopad nebo ruské Iridium a končí českou platformou Myjordomus, který klade důraz na nejvyšší možné zabezpečení komunikace.

Podívejme se podrobněji na dvě ze zmíněných aplikací:

HDL ON je aplikace od výrobce HDL a nepřekvapí tedy, že s ní lze ovládat pouze systém HDL Buspro. Aplikace je dostupná pro Android nebo iOS, stáhnutelná na Google Play nebo na App Store pro iOS. Fungovat může ve dvou režimech, lokálním a vzdáleném. Lokálním režimem se rozumí dosah místní Wi-Fi sítě. V tomto režimu zařízení s nainstalovanou aplikací (mobilní telefon) v podstatě nahradí dálkový ovladač pracující v infračerveném spektru, kterým se tato funkce obvykle řeší. Logicky tento režim nepotřebuje připojení na Internet, zařízení HDL je třeba doplnit jen běžným Wi-Fi routerem.

Připojení Ethernetové brány sítě Buspro k Wi-Fi routeru

Připojení k Internetu nejen zvýší dosah ovládání všude tam, kde je internetové pokrytí, ale přináší také tzv. notifikace. Tehdy lze aplikací HDL ON nejen zjišťovat stav ovladatelných kanálů, jako jsou světla, topení atd., ale také přijímat zprávy o událostech. Typickým případem bude zpráva o přítomnosti osoby v budově v době, kdy se to nepředpokládá, nebo zpráva o podkročení nezámrzné teploty v zimě. Notifikací tohoto druhu lze definovat až 256 různých a podle nastavení jsou zasílány na mobil s aplikací a/nebo na zadanou elektronickou adresu. Na aplikaci je sympatické, že její pořízení i provoz je zcela zdarma. Náklady na vzdálené ovládání se tak omezí na pořízení HW HDL Buspro.

Notifikace z HDL ON zaslaná na telefon s OS Android

Druhou aplikací k dálkovému ovládání je Myjordomus, který se vyznačuje mimo jiné dvěma důležitými vlastnostmi:
1. Myjordomus klade důraz na zabezpečení komunikace po Internetu. Šifrování komunikace a autentizace je vyšší než úroveň internetového bankovnictví. V řadě případů je to opodstatněné. Pomineme-li žerty rozverného hackera spočívající v rozsvícení světel v ložnici ve dvě ráno, tak přijet ke svému domu a nalézt vrata garáže dokořán a zabezpečovací systém vypnutý by nebylo překvapení příjemné, nemluvě o nasazení v administrativních nebo průmyslových komplexech, kde lze dálkovou komunikací ovlivnit řadu dalších systémů budovy.
2. Myjordomus dokáže integrovat řadu rozdílných hardwarových platforem. Kromě samotného hardware HDL Buspro lze integrovat prvky standardů KNX, Modbus, MBus, Global Caché, LoRaWAN, SIGFOX, MICROPEL a další. Poskytne Vám přehled nejen o stavu jednotlivých technologií, ale také o spotřebě energií. Nasazení integrační platformy Myjordomus tedy vyřeší nejen dálkové ovládání a/nebo monitoring, ale i propojení dvou a více technologií, které by se jinak muselo zajistit samostatně. Nástroj poslouží například jako jediné centrum pro ovládání typických funkcí budov, jako jsou přístupový systém, osvětlení, ale i komplexní HVAC řízený logickým automatem k tomu přehled technologií běžící na sběrnici MBus. Senzory monitorující bezpečnost rozptýlené po rozlehlém areálu ve venkovním prostoru budou využívat nízkoenergetického propojení na bázi SIGFOX a budou také plnohodnotně integrovány.
Podrobnosti k systému Myjordomus na stránkách
http://www.myjordomus.com/cs/
Na závěr to podstatné z hlediska praktického nasazení. Zmiňované aplikace jsou udržované. Mají v Čechách lokální podporu (s výjimkou aplikace Demopad) a jsou k nim vydávány aktualizace. To dává předpoklad k dlouhodobému použití, když už se pro ně uživatel rozhodl.

Nabídka pro SVJ a bytová družstva

Úprava osvětlení společných prostor
Další informace

Elektroinstalace, opravy, montáže a rekonstrukce

Elektroinstalace pro domácnosti, bytové domy i pro firmy
Další informace

Elektroinstalace v koupelně

Bezpečnost elektroinstalace v koupelně
Další informace

Elektroinstalace bytu

Byty v bytových domech jsou připojeny odbočkou z hlavního domovního vedení a jednotlivé obvody jsou jištěny v bytových rozvodnicích.
Další informace

Elektroinstalace domu, bytu, elektroinstalace do chaty a chalupy

Domy, byty, chaty a chalupy bývají připojeny k rozvodům elektrické distribuční sítě elektrickou přípojkou
Další informace

Elmonta s.r.o.

Sídlo: Labouň 42, 507 33, Jičíněves
Provozovna: Plazy 14
Mladá Boleslav, 293 01
+420 731 840 808

Zákonné informace

ELMONTA s.r.o., sídlem Labouň 42, 507 33 Jičíněves
IČ: 07126590, DIČ: CZ07126590
Zápis v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové, pod spisovou značkou C 41760 od 15.5. 2018
crossarrow-uparrow-right